28 października 2016 Udostępnij

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu

To czy nasz organizm będzie dobrze funkcjonował przede wszystkim będzie związane z tym czy mamy utrzymaną równowagę kwasowo – zasadową. Jeśli nasz zły tryb życia przeważa i popełniały wiele błędów żywieniowych to stężenie kwasów będzie ponad normę i pojawi się problem z silnym zakwaszeniem. Nasz organizm będzie reagował obrzękami, nasileniem się zmian na skórze oraz zmarszczek, dlatego pojawią się bóle głowy czy też problem z chronicznym zmęczeniem, niekiedy z cieniami pod oczami. Przyczyny zakwaszenia organizmu Główną przyczyną będą między innymi rosnące ilości kwasów w ciele człowieka.

 

 

Będziemy w takiej sytuacji, że spożywać będziemy za dużo kwasowych produktów, a wśród nich między innymi białko pochodzenia zwierzęcego, węglowodany, alkohol, kawa czy herbata. Zakwaszenie organizmu wtedy może się stać naszym udziałem. Jeśli mamy źle komponowany jadłospis, w którym brakuje owoców i warzyw to poważny problem, ponieważ są to składniki o działaniu alkalizującym,. Zbyt wysoki poziom kwasów często związany jest z siedzącym trybem życia a czasami również z tym, że ćwiczymy zbyt intensywnie, dlatego w żadną stronę nie można przesadzać

Jak objawia się zakwaszenie organizmu?

Odkwaszenie organizmu

Nadmiar kwasów decyduje o tym, że nasz organizm nie będzie należycie pracował. Najbardziej uciążliwe będzie to, że ciągle jesteśmy zmęczeni i nie mamy energii. To sprawia, że nawet wykonywanie prostych prac będzie dla nas trudne i będzie się ciągnąć w nieskończoność. Będziemy mieli również niższą jakość życia oraz stracimy przyjemność z jedzenia. Pojawiać się będą problemy ze wzdęciami, zaparcia, skutecznie zmniejszy się apetyty, szczególnie gdy niestrawność wiązać się będzie ze złym smakiem w ustach.

Złe samopoczucie

Wśród tych znaków, które mogą nam mówić o zakwaszeniu będą również takie, które bezpośrednio odnoszą się do układu nerwowego. Jeśli pojawiają się bóle, zawroty głowy, mroczki przed oczami. Jeśli nasz wygląd nie jest odpowiedni to znak, że coś się dzieje i będzie trzeba bardzo szybko podejmować kroki zmierzające do rozwiązania tego problemu. Im dłużej będziemy w stanie dbać o odpowiednią równowagę kwasowo – zasadową tym bardziej będziemy mieli gwarancję doskonałości naszego samopoczucia.

Julia Zych

Redakcja debetomat.pl