28 października 2016 Udostępnij

Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?

Sok z aloesu

W lecznictwie wykorzystuje się zagęszczony oraz wysuszony sok potocznie nazywany jako alona. To bardzo silny środek działający między innymi na przeczyszczenie. W swoim składzie ma antranoidy, które pobudzą perystaltykę jelit. W Przemyśle kosmetycznym aloes wykorzystuje się ponieważ ma dużą ilość polisacharydów oraz kwasu salicylowego. Aloes ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. W aloesie jest dużo wody a także ponad 200 aktywnych składnikow: polisacharydy w formie śluzu takie jak kwas hialuranowy, acemannan, glukomannan, aloeryd, glukoza, mannoza, remnoza, ksyloza, galaktoza, arabinoza). Zawiera też aminokwasy ( http://duoaloes.pl/sklad-i-opinie-naukowe ), enzymy, minerały (Al, Ca, Cu, Zn, Ge, Fe, Mg, K, Na) Witaminy (C, B2, B6), nienasycone kwasy tłuszczowe, olejki eteryczne. W ludowym lecznictwie stosuje się go przy chorobach i uszkodzeniach skóry takich jak zranienia czy oparzenia.

Żel z aloesu

Światowa organizacja zdrowia również potwierdza, że oparzenia pierwszego i drugiego stopnia można szybciej goić, jeśli zastosuje się żel aloesowy. Stosuje się go również w kosmetyce, kremach i maściach po opalaniu, ponieważ będzie pochłaniał promieniowanie UV. Ma działanie rozświetlające, ponieważ hamuje wydzielanie melaniny przez skórę. w kosmetyce włosów używa się do wzmocnienia cebulek włosów i zapobiega się ich wypadaniu. Najlepsze działanie ma świeży sok z liścia.

Składniki naturalne

Przy stosowaniu zewnętrznym żel z aloesu może być nakładany wiele razy przede wszystkim na oparzenia. Może mieć działanie o charakterze nawadniającym oraz regenerującym. Będzie używany w przypadku kremów chroniących przed zmarszczkami, ponieważ poprawia produkcję kolagenu. Działa przeciwzapalnie i stymuluje odpowiednie działanie skóry. Najlepsze działąnie ma sok bezpośrednio pobrany z liści i przykładany na różne części skóry.

Zastosowanie Aloesu

Będzie on regulował wydzielanie kwasów żołądkowych a także normalizuje pracę tego narządu, wzmacnia wątrobę. To źródło witamin i minerałów, które wzmocni układ immunologiczny. Będzie dobry dla osób, które mają problem z odpornością. Stosowany w dietetyce, ponieważ usprawnia przemianę materii. Oczyszcza krew usuwa toksyny z organizmu. Może być elementem, który ułatwi leczenie otyłości. Gwarantuje mniejszy poziom cukru. Jest odpowiedni dla osób, które mają problemy skórne, trądzik. Charakteryzują się działaniem przeciwzapalnym, chroni również przed grzybami, wirusami i bakteriami. Stosuje się go u osób, które chcą leczyć stawy.

Julia Zych

Redakcja debetomat.pl